Marta Gabryelczak<br>
<div>instruktor śpiewu<br>Piotrków Trybunalski</div>

Marta Gabryelczak-Paprocka

instruktor śpiewu Piotrków Trybunalski

W roku 2013 ukończyła Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Śpiewaczka, trenerka wokalna, pedagog emisji głosu. Występowała w rolach operetkowych (m.in. Daisy Darlington w “Balu w Savoy’u” P.Abrahama w Teatrze Muzycznym w Lublinie, także jako Książę Orłovsky w “Zemście nietoperza” J. Straussa oraz Kupidyn w “Orfeuszu w piekle” J. Offenbacha), brała udział w projektach jazz z muzyką klasyczną m.in. z Michałem Kobojkiem czy Wojciechem Konikiewiczem (m.in. w Teatrze Muzycznym w Łodzi).
Jako solistka śpiewała na wielu festiwalach (m.in. Muzyka i Słowo u Jezuitów, Wiosenne Dni Muzyki Organowej w Archikatedrze Łódzkiej czy Festiwalu Piosenki Retro w Warszawie). W rolach wokalnych i aktorskich występowała w Łódzkim Teatrze Piosenki “Żagiel”. Współpracowała z młodymi łódzkimi kompozytorami w ramach sesji Musica Moderna oraz licznych koncertów kompozytorskich.
Pracuje głównie z dziećmi i młodzieżą, ale również z dorosłymi. Jej uczniowie są laureatami licznych festiwali piosenki. Prowadziła zajęcia emisyjne także z chórami i zespołami dziecięcymi oraz młodzieżowymi (m.in. Chórem Chłopięcym Archikatedry Łódzkiej, Chłopięcym Chórem Kameralnym Chcemy Śpiewać! oraz Pueri et Puellae Cantores Plocenses). Jest wykładowcą emisji głosu w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej, pracuje w szkołach muzycznych (Szkoła Muzyczna YAMAHA Pabianice, Music School Łódź, Szkoła Muzyczna I stopnia Towarzystwa Oświatowego Edukacja) oraz prowadzi warsztaty wokalne dla Fundacji Varsztatovnia. Do roku 2015 prowadziła zajęcia emisji głosu w Społecznej Szkole Muzycznej II stopnia w Zgierzu oraz Ognisku Muzycznym Nona.
Jest autorką artykułów naukowych. Pisze także teksty omówieniowe do transmisji The Metropolitan Opera w Filharmonii Łódzkiej. Bierze czynny udział w sesjach naukowych. Była gościem Salonu Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej. Została nominowana w plebiscycie Człowiek Roku 2018 w kategorii kultura ogłoszonym przez „Dziennik Łódzki”.